Eray Unlukan -Genc solistler projesi/Vuslat Tsm Toplulugu

ERAY ÜNLÜKAN KİMDİR

İsmim Eray Ünlükan 11 kasım 1995te İstanbulda doğdum Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı Ses Eğitimi öğrencisiyim. Musikiye ilk olarak ailemin yönlendirmesi sayesinde Çekmeköy Musiki Derneğinde başladım daha sonra çok sevip hayatıma o tarafta yön vermek istedim.

MUSİKİ SENİN İÇİN NE ANLAMA GELMEKTE

Musiki şuan benim için herşey gelecekte yapacağım meslektir. Şuan Büyük Kulübün korosu ve Vuslat Türk Müziği Topluluğuna devam ediyorum.

ÜNİVERSİTE DÖNEMİNDE MUSİKİNİN YERİ VE ÖNEMİ NEDİR?

Okulda çok Allaeddin Yavaşça,İhsan Özer ve Münip Utandı gibi hocalar ile yoğun düzeyde nazariyat ve repertuar dersleri görmekteyim. Trt ve Cumhurbaşkanlığı korosu sanatçılar ile çalışmak bana ileri düzey repertuar ve üslup kazandırdı. Üniversitesilerde koro çalışmaları topluluk beraber bir şekilde icra için çok önemlidir. İyi bir solist olmak için çok çalışmalı iyi icracılardan çok dinlemeli ve çok okumak çok eser öğrenmek gerekir. Devam ettiğim korolardaki şeflerin çok iyi isimler olması koronun ismini kalitesini ve hocanın iyi öğretiminin etkisiyle çok iyi işler çıkmasıyla sonuç veriyor. İyi şef olmak için eserleri iyi bilmek tam anlamıyla eserin üslubuyla okumak gerekir.

GENÇ SOLİSTLER PROJESİ HAKKINDA NE SÖYLEMEK İSTERSİN?

Genç solistler projesi benim gibi solist olmak isteyen için çok destekleyici bir çalışma bu çalışma için size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum.

Reklamlar